PLENER FOTOGRAFICZNY 1TB

W dniach 14-16 maja 2019 roku uczniowie klasy 1TB i troje uczniów z klasy 2TB wzięli udział w plenerze fotograficznym. Przełęcz Knurowska w Gorcach była idealnym miejscem na realizację zdjęć plenerowych.

Dni Otwarte Pracowni Wizażu

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 7

26 kwietnia br. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru uczniowie klas IV odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Z tej okazji odbyła się akademia, którą uświetniła swoją obecnością Pani mgr inż. Elżbieta Czernik - dyrektor CKZiU. W przemówieniu skierowanym do uczniów, ich rodziców, nauczycieli przypomniała wspólnie spędzone chwile - nie tylko wytężonej nauki, ale i zabawy. Uczniom gratulowała osiągnięć i nabytych umiejętności. Wszystkim życzyła zdanej matury i udanego wejścia w „nowe życie”. Przemówienie Pani dyrektor uświadomiło wszystkim, że matura tuż, tuż, a po niej każdy z absolwentów obierze własną drogę. Podczas uroczystości dyrektor CKZiU Pani Elżbieta Czernik oraz wicedyrektor Technikum nr 7 Pan Janusz Chmurzyński wręczyli najlepszym świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wspaniałe wyniki w nauce. Uczennice, które uzyskały najwyższe średnie za cztery lata nauki, Izabela Błaś i Julia Pieszczek zostały uhonorowane Złotymi Indeksami ufundowanymi przez sosnowiecką Wyższą Szkołę Humanitas oraz Wyższą Szkołę Biznesu z Dąbrowy Górniczej.


DNI OTWARTE W STYLIZACJI

W dniach 26-27 kwietnia 2019 roku w CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia w Sosnowcu odbyły się DNI OTWARTE, adresowane do gimnazjalistów, uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych oraz ich rodziców.

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!!!

30 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w CKZiU Technikum nr 7 tradycją wykorzystywaną do kształtowania u młodych ludzi postaw patriotycznych, wychowywania w duchu polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić młodemu pokoleniu rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapominane i nie do końca rozumiane.
Uczniowie biorący udział w akademii przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Występ młodzieży uświetniły pieśni śpiewane przez szkolny chór.

TECHNIKA W SŁUŻBIE JĘZYKA-VI edycja konkursu tłumaczeniowego

„Wciąż nie uświadamiamy sobie dość wyraźnie, że jesteśmy częścią świata przyrody i powinniśmy okazywać jej więcej szacunku”
Dnia 5 kwietnia w Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru odbył się konkurs tłumaczeniowy, w którym wzięli udział uczniowie  Technikum Ekonomicznego, Gastronomiczno-Hotelarskiego i Projektowania i Stylizacji Ubioru. Dwuosobowe drużyny tłumaczeniowe miały za zadanie przetłumaczyć tekst w języku angielskim, niemieckim, francuskim  lub rosyjskim na język polski. W pracy translatorskiej wykorzystano głównie nowe technologie tzn. internetowe słowniki obcojęzyczne.  W  VI edycji konkursu   uczestnicy zmierzyli się z tekstami  obcojęzycznymi poruszającymi zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego. Na wykonanie zadania przeznaczono 90 minut. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: trafność rozwiązań translatorskich, oryginalność i styl literacki przekładu. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że bariera językowa we współczesnym przekazie informacji nie istnieje i każdy tekst obcojęzyczny można przetłumaczyć. Wybrane teksty miały także skłonić do refleksji młodych tłumaczy ma temat przyszłości naszej planety. Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z licznego i aktywnego udziału w konkursie uczniów CKZiU. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 kwietnia 2019r na stronie internetowej CKZiU. W kategorii każdego języka nagrodzona zostanie najlepsza drużyna. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie. 
Organizatorzy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .